Úprava metabolizmu

Kvalita metabolizmu určuje ako zdravo a ako dlho budeme žiť. Interakcia medzi našimi génmi, jedlom a prostredím, v ktorom žijeme je podstatná pre (ne)fungovanie nášho tela. Všetko, čo zjeme priamo ovplyvňuje správanie našich génov. Naše telo je precízne dizajnované, aby fungovalo správne, keď dostáva správne inštrukcie. Buď budeme hovoriť rečou nášho teľa alebo znášať dôsledky nesprávnej komunikácie – nadváha, únava, mentálna nepohoda a choroby. 

Mikrobiota významne ovplyvňuje fyziologickú reguláciu, ktorú vytvára zložité obojsmerné spojenie čreva a nervového systému. Mikrobiota a jej metabolity komunikujú s telom, čím ovplyvňujú zdravie.
Narušené zloženie a funkčnosť mikrobioty zvyšuje oxidačný stres a (neuro)zápal. Spätne, zmeny tkaniva mozgu vyvolávajú poruchy funkcie čreva a mikrobioty. Výsledkom sú alergie, intolerancia na potraviny, chronická únava, poruchy spánku a kognitívnych funkcií. 
Cielená úprava metabolizmu aktivuje gény, ktoré skvalitňujú metabolizmus. Súčasne obmedzuje účinok génov, ktoré ho rozvracajú. Je to efektívny nástroj na zmiernenie dopadov už prebiehajúceho ochorenia. Úprava metabolizmu znižuje riziko vzniku rakoviny, obezity, spomaľuje starnutie a s tým spojený rozvoj degeneratívnych ochorení – infarkt, mozgová príhoda, cukrovka, Alzheimerova choroba a mnohé ďalšie. 
 
Produkty ioy. predstavujú unikátny modulárny koncept metabolickej podpory. Organizácia biologicky aktívnych látok v nápojoch a kapsulách umožňuje ich rôznou kombináciou zvýšiť účinok požadovaným smerom. Obsah produktov ioy. má vedecky preukázané funkcionality na udržanie pohyblivosti kĺbov a zdravia kosti, zdravia pokožky, správneho zloženia mikrobioty a jej zdravej aktivity (spolupráca s tkanivom čreva). Predovšetkým zlepšujú zdravotný stav bunky, čo priamo ovplyvňuje rýchlosť starnutia.