ÚPRAVA METABOLIZMU

Kvalita metabolizmu určuje ako zdravo a ako dlho budeme žiť. Interakcia medzi našimi génmi, jedlom a prostredím, v ktorom žijeme je podstatná pre (ne)fungovanie nášho tela. Všetko, čo zjeme priamo ovplyvňuje správanie našich génov. Naše telo je precízne dizajnované, aby fungovalo správne pokiaľ dostáva správne inštrukcie. Buď prijímeme reč nášho tela alebo budeme znášať dôsledky nesprávnej komunikácie – nadváha, únava, mentálna nepohoda a choroby. 

Mikrobiota významne ovplyvňuje fyziologickú reguláciu, ktorú vytvára zložité obojsmerné spojenie čreva a nervového systému. Mikrobiota a jej metabolity komunikujú s telom, čím ovplyvňujú naše zdravie. Narušené zloženie a funkčnosť mikrobioty zvyšuje oxidačný stres a (neuro)zápal. Spätne, zmeny tkaniva mozgu vyvolávajú poruchy funkcie čreva a mikrobioty. Výsledkom sú alergie, intolerancia na potraviny, chronická únava, poruchy spánku a kognitívnych funkcií. 

Cielená úprava metabolizmu aktivuje gény, ktoré skvalitňujú metabolizmus. Súčasne obmedzuje účinok génov, ktoré ho rozvracajú. Je to efektívny nástroj na zmiernenie dopadov prebiehajúceho ochorenia. Úpravou metabolizmu znižujeme riziko vzniku rakoviny, obezity, spomaľujeme starnutie a s ním spojený rozvoj degeneratívnych ochorení – infarkt, mozgová príhoda, cukrovka, Alzheimerova choroba a mnohé ďalšie. 

Zloženie receptúr produktov ioy. má  vedecky preukázané funkcionality na správneho zloženia mikrobioty a jej zdravej aktivity, na udržanie pohyblivosti kĺbov a zdravia kosti, na potlačenie nežiadúcich fyziologických a psychologických prejavov PMS alebo MENOPAUZY. Predovšetkým zlepšujú zdravotný stav bunky, čo priamo ovplyvňuje rýchlosť starnutia. Objem biologicky aktívnych látok v nápojoch a kapsulách ioy. umožňuje efektívne podporovať požadovaný liečebný účinok.